OSP MAĆKOWICE Ochotnicza Straż Pożarna MAĆKOWICE

1 Maja - prawdziwe Święto Pracy naszych druhów

1 maja było bardzo pracowite dla strażaków z OSP Maćkowice.

Ciszę oraz sen przerwał godznie 00:58 alarm. Zostaliśmy zadysponowali przez SK KM PSP w Przemyślu do samochodu który wyleciał z drogi a następnie dachował w miejscowości Maćkowice. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja trwała ponad 2 godziny.

Następnie po nieprzespanej nocce przed godziną 10:00 druhowie spotkali się w remizie żeby roznieść na terenie Maćkowic maseczki ochronne.

Na zakończenie dnia o godzinie 15:00 dostaliśmy kolejne zgłoszenie. Po gwałtownej ulewie która przeszła przez naszą miejscowość dostaliśmy zgłosznie o błocie naniesionym na drogę z pobliskich pól. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się że błoto z pobliskich pół spłyneło na drogę powiatową na odcinku około 900 metrów. Dość ciężka praca, w trudnych warunkach, błocie została zakończona po ponad dwóch godzinach.

Następnie swój wolny czas strażacy którzy byli podczas akcji poświecili na uporządkowanie sprzętu po akcji, umycie samochodu, węży, swoich mundurów z błota i resztę sprzętu którego używali podczas akcji. Zatankowali pompy oraz samochód i udali się do swoich domów czuwać.

 

Tekst: Damian P.

Zdjęcia: Damian P., Krystian M.

 

 

3 maja 2020 14:02
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: maj, 1,