OSP Ochotnicza Straż Pożarna

10 zastępów strażaków gasiło płonący budynek gospodarczy w Szczereży

31 sierpnia około godziny 17.41 zastępy z JRG nr 2 i 1 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowanych zostało do Szczereża. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był cały budynek gospodarczy. Budynek był o konstrukcji drewnianej, z wydzieloną przestrzenią murowaną. Wewnątrz budynku znajdowało się zmagazynowane siano oraz słoma.

- Energie elektryczna w budynku została odłączona przez właściciela. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na płonący obiekt. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych spalonej drewnianej konstrukcji budynku gospodarczego za pomocą pił spalinowych. Przerzucano siano i słomę za pomocą wideł i koparki oraz dokładnie je przelano. Dostarczanie wody do pożaru wykonano poprzez przetłaczanie wody na odległość 500m oraz dowożenie wody cysterną do miejsca przetłaczania z hydrantu oddalonego o około 7 km - relacjonują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Pogorzelisko sprawdzono, nie wykryto zagrożenia pożarowego. Działania 10 zastępów i 38 strażaków trwały cztery i pół godziny. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

1 sierpnia 2020 10:14
Udostępnij na Facebooku