OSP Ochotnicza Straż Pożarna

12-letni bohater wybił szybę i uratował siostrę z pożaru!

Dawid to prawdziwy bohater. Widząc w domu pożar, chłopak wybił szybę i pomógł wyjść przez okno swojej 8-letniej siostrze. Jego mama w tym samym czasie ewakuowała się wraz z ciocią z płonącego domu.

Do pożaru doszło wczoraj po godzinie 17 w Dąbrówce pod Aleksandrowem Łódzkim. W domu jednorodzinnym wybuchł pożar spowodowany najprawdopodobniej wadą instalacji elektrycznej. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko ponieważ był to budynek drewniany, który otaczały betonowe mury.
W mieszkaniu były cztery osoby: 33-letnia kobieta oraz jej dwójka dzieci: 12-letni chłopiec i 8 – letnia dziewczynka, a także 87-letnia schorowana ciocia.

- Chłopiec widząc zagrożenie oraz odciętą ogniem drogę ewakuacji z budynku, bez chwili zawahania wybił szybę w oknie wychodzącym na podwórko i wyciągnął przez nie swoją 8-letnią siostrę. W tym samym czasie jego mama pomogła wyjść starszej kobiecie - relacjonuje Ilona Sidorko z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Chłopiec z obrażeniami rąk trafił do szpitala. Ratownicy podkreślają, że dzięki młodemu bohaterowi i jego zdecydowanej, odważnej postawie nie doszło do tragedii. Wójt gminy Aleksandrów zapewnił pokrzywdzonym lokal zastępczy oraz wsparcie finansowe.

(Fot. Piotrkowski24.pl

26 września 2018 14:43
Udostępnij na Facebooku