OSP Ochotnicza Straż Pożarna

12-letni Kacper potrzebuje krwi! Członek MDP miał wypadek.

Trwa zbiórka krwi dla Kacpra Grala z OSP Wypychów, który wczoraj uległ wypadkowi. 12-latek został potrącony przez samochód, którego kierowca zjechał nagle z drogi i wjechał na chodnik. Kacper przeszedł już operację, ale czekają go kolejne - potrzebna jest krew. Można ją oddać w całej Polsce.

Do wypadku doszło wczoraj w Wypychowie. Kierowca samochodu zahamował nagle przed dzieckiem, które chciało przejść na drugą stronę drogi. Jadący za nim kierowca próbując uniknąć zderzenia, zjechał na chodnik, gdzie potrącił 12-letniego Kacpra. Nieprzytomny chłopiec został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Prawdopodobnie czekają go kolejne, dlatego potrzebna jest krew do przetoczeń.

Kacper ma grupę krwi 0 Rh-, ale można oddawać krew każdej grupy. - Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bełchatowie (Edwardów 3A) w piątek 26 lipca między godziną 8.00 a 10.30 - informują strażacy z OSP Wypychów.

Co ważne - krew można oddać również w każdym innym Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce wskazując, że ma zostać przeznaczona na pomoc Kacprowi Grala w Instytucie Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

(Fot. arch. prywatne)

25 lipca 2019 17:31
Udostępnij na Facebooku