OSP Ochotnicza Straż Pożarna

2 osoby nie żyją, 4 są ranne. Tragiczny wypadek podczas wyprzedzania na DK16.

Na wysokości miejscowości Kaplityny w województwie warmińsko-mazurskim doszło do tragicznego wyapdku z udziałem 3 pojazdów. Zginęło 2 mężczyzn podróżujących busem, a 4 osoby przetransportowano do szpitala.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 18 na drodze krajowej nr 16 na odcinku Barczewo-Olsztyn.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący dostawczym Fordem Transitem rozpoczynając manewr wyprzedzania czołowo zderzył się z jadącym samochodem ciężarowym marki Scania, a następnie doszło do zderzenia z osobowym Hyundai - informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w rozmowie z tko.pl.

Po zderzeniu pojazdy wpadły do rowu. W wypadku zginęło dwóch mężczyzn, jadących Fordem Transitem, a kolejne dwie osoby z tego pojazdu przetransportowano w ciężkim stanie do szpitala. Ranna została również kobieta z dzieckiem, podróżujący samochodem Hyundai.

Okoliczności tragicznego wypadku ustalają śledczy.

Aktualizacja

W czwartek policja poinformowała o kolejnej ofierze śmiertelnej wypadku.

- Na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zginął 29-letni kierowca i 37-letni pasażer forda a dwóch innych mężczyzn w stanie ciężkim zabrano do szpitala. Niestety jeden z nich, 41-letni pasażer forda, zmarł dziś nad ranem - informują policjanci z Olsztyna.

 

(Fot. tko.pl, Policja Olsztyn)

 

14 kwietnia 2021 20:40
Udostępnij na Facebooku