OSP Ochotnicza Straż Pożarna

20 osób rannych po zderzeniu autokarów z dziećmi na przejeździe kolejowym w Ruścu! [ZDJĘCIA i FILM]

W autobusach podrożało łącznie 88 osób, 79 z nich to dzieci w wieku od 7 do 14 lat – wszyscy to uczestnicy szkolnej wycieczki. Dzieci wraz z opiekunami wracały z Parku Owadów "Mikrokosmos" w Ujeździe (powiat tomaszowski) do domu w Młynisku (powiat wieluński). Do wypadku doszło po 16.00 w Ruściu.   
     
Z relacji świadków wynika, że samochód osobowy marki volvo i jeden z autobusów stał już kilka minut przed zamkniętym szlabanem na przejeździe kolejowym. W pewnym momencie w tył autokaru wjechał drugi.  
  
- To był straszliwy huk, apotem przeraźliwy krzyk i pisk dzieci, to było coś strasznego – relacjonuje kobieta, która pracuje w sklepie spożywczym tuż obok przyjazdu kolejowego.  

- Trudno powiedzieć czy kierowca nie zauważył, zasłabł czy może oślepiło go słońce, ale wjechał z pewną prędkością w tył tego niebieskiego autokaru, wyglądało to tak jakby w ogóle nie widział, że te auta stoją przed zamkniętym szlabanem – kontynuuje sprzedawczyni.   
 
Kierowca, który wjechał w poprzedzający go autokar to jeden z trzech najciężej rannych. Po kilkudziesięciu minutach akcji ratowników medycznych został zabrany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala M. Kopernika w Łodzi. LPR transportował także dwójkę najciężej rannych dzieci. Dwie dziewczynki w stanie cieżkim trafiły do łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki i szpitala w Częstochowie. Łącznie w wypadku rany odniosło blisko 20 osób.

 


  
  
(Źródło: Dzień Dobry Bełchatów)

25 maja 2018 21:38
Udostępnij na Facebooku