OSP Koźmin Wielkopolski Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski

24 FINAŁ WOŚP W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM

Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie Wielkopolskim serdecznie zaprasza do udziału w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski!

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

 

W tym roku pieniądze zebrane podczas finału zostaną przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 

Koźmińscy wolontariusze - w tym strażacy i harcerze wyruszą na ulice Miasta i Gminy Koźmin już o godzinie 7.00. Spotkać ich będzie można m.in. pod Kościołami w Koźminie, Wałkowie, Borzęciczkach, Mokronosie.

 

Strażacy poza zbiórką pieniężną organizują również pokaz strażacki wraz z koźmińskimi harcerzami. Pokaz odbędzie się o godzinie 14.15 na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wlkp. przy ulicy Boreckiej. Na pokazie zostanie zaprezentowany przebieg pozorowanej akcji gaśniczej oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy będzie mógł spróbować jak np wykonuje się resuscytację krązeniowo - oddechową na specjalnych fantomach. Oprócz tego będzie można zapoznać się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu samochodów ratowniczo - gaśniczych strażaków OSP Koźmin i OSP Czarny Sad.

 

Na plakacie szczegółowy plan Finału WOŚP w Koźminie.

 

GORĄCO ZAPRASZAMY ! :)

8 stycznia 2016 00:26
Udostępnij na Facebooku