OSP Ochotnicza Straż Pożarna

250 strażaków zgłosiło się do pracy w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym

Ochotnicy do pracy na stadionie polowym, który powstaje wewnątrz Stadionu Narodowego w Warszawie to strażacy m.in. z Mazowsza oraz województwa lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i Podlasia. Wszyscy to dyplomowani ratownicy medyczni.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital, który ma pomieścić nawet 1000 łóżek dla chorych na COVID 19. W pierwszym etapie rząd zamierza uruchomić 300 łóżek dla chorych, w tym 50 łóżek w systemie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.

Od kilku dni na teren stadionu zwożony jest sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych. To przede wszystkim łóżka dla chorych, a także respiratory i inne elementy wyposażenia medycznego.

- Do pracy w Szpitalu Narodowym zgłosiło się już 1250 osób - poinformował Michał Dworczyk, rzecznik rządu na czwartkowej konferencji prasowej.

Wśród nich jest 250 strażaków z kilku regionów kraju. Jak informuje RMF FM, Komendant Główny PSP wyraził zgodę na pracę strażaków w szpitalu polowym i zapowiedział zagwarantowanie im zakwaterowania w Warszawie.

Rząd uruchomił specjalną infolinię pod nr 22 295 95 00 dla członków personelu medycznego, którzy chcieliby podjąć pracę w szpitalu na Stadionie Narodowym.

(Fot. KPRM)

22 października 2020 17:11
Udostępnij na Facebooku