OSP Ochotnicza Straż Pożarna

26-letni strażak walczy o życie. Pomóc może każdy z nas - wystarczy bezbolesny wymaz!

Przez wiele lat był ochotnikiem, od dwóch lat służy w Państwowej Straży Pożarnej. Ma 26 lat i za miesiąc zostanie ojcem, ale teraz walczy o życie. U Sławomira Pogorzelskiego, strażaka ze Stargardu wykryto ostrą białaczkę szpikową. Wśród ponad 30 milionów zarejestrowanych osób na całym świecie nie ma jego „bliźniaka genetycznego". Dlatego jego bliscy, razem z kolegami ze straży szukają dawcy szpiku. Pomóc może każdy - TO NIC NIE BOLI!
      
- Brat ma 26 lat. 26 lipca będzie miał urodziny i tego samego dnia urodzi mu się córeczka. Mamy nadzieję, że będzie przy porodzie. Braciszku musisz tylko przeżyć chemię a my znajdziemy dla ciebie szpik – mówiła Agata Siwiec, siostra Sławka.   
   
Strażacy z jednostki w Stargardzie w ramach solidarności z chorym kolegą, który stracił włosy w wyniku chemioterapii, nagrali klip, na którym zaprezentowali ogolone na łyso głowy.  
 
- Sławek jest naszym dobrym kolegą, wierzymy, że wróci do nas jak najszybciej – powiedział Mariusz Dudojć ze straży pożarnej w Stargardzie. - Jest waleczny i ambitny, wygra walkę z chorobą, czekamy tu na niego – stwierdził Mirosław Kacprzak, strażak ze Stargardu.  
  
POMÓC MOŻE KAŻDY Z NAS!
1) Wejdź na stronę DKMS
2) Zamów darmowy PAKIET REJESTRACYJNY
3) Zrób BEZBOLESNY WYMAZ
4) Odeślij PAKIET 
  
Do dzieła!

  (Źródło: TVN24/x-news)

25 czerwca 2018 22:41
Udostępnij na Facebooku