OSP Ochotnicza Straż Pożarna

28-letni strażak OSP zginął w wypadku karetki w Zawierciu

28-letni naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu, zginął w tragicznym wypadku, do którego w piątek przed 15:00 doszło w Zawierciu. Ambulans, którym kierował, na skrzyżowaniu zderzył się z ciężarówką. 
 
- Na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu doszło do zdarzenia drogowego ambulansu i samochodu ciężarowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd ciężarowy na skrzyżowaniu skręcał w lewo, natomiast jadący za nim ambulans uderzył w tył przyczepy - relacjonuje mł. asp. Marta Wnuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Karetką podróżował tylko kierowca, który został zakleszczony w pojeździe. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pomimo reanimacji nie udało się go uratować - dodaje.  
   
28-letni kierowcą karetki był 28-letni Michał Mikoda - naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu.  
 
- "Najbardziej wymowna jest cisza... Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy dziś informacje o tragicznej śmierci Naczelnika naszej jednostki. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. Michal, jeszcze się spotkamy. /koledzy." - napisali na swoim profilu FB, druhowie z OSP w Ogrodzieńcu.  
  
Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku w tym tego, czy w momencie wypadku karetka jechała na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

 

(fot: zdjęcie główne - OSP Ogrodzieniec / OSP.pl   |   zdjęcia dodatkowe: Zawiercie112.pl i OSP.pl)

19 marca 2021 22:01
Udostępnij na Facebooku