OSP Ochotnicza Straż Pożarna

5 osób zginęło w wypadku na przejeździe w Nowej Wsi Kąckiej pod Wrocławiem

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód osobowy wjechał na tory wprost przed lokomotywę pociągu relacji Szklarska Poręba - Poznań Główny. Zginęło wszystkie 5 osób jadące pojazdem.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 19 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej w pobliżu Kątów Wrocławskich. Z pierwszych ustaleń policji wynika, że samochód osobowy wjechał na przejazd wprost przed lokomotywę pociągu relacji Szklarska Poręba - Poznań Główny.

Nie żyje 5 mężczyzn, jadących samochodem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ofiary to mieszkańcy pobliskiej miejscowości Piotrowice. W momencie zderzenia cztery osoby wypadły z pojazdu i znalazły się po jednej stronie nasypu, a samochód z jedną osobą w środku został zepchnięty z torowiska i spadł w krzaki przy nasypie.

Na miejscu zdarzenia jest policja i prokurator, który będzie nadzorował czynności na miejscu zdarzenia. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie doznał obrażeń.

Jak informuje PKP PLK - ze wstępnych ustaleń wynika, że w chwili zdarzenia ostrzegawcza sygnalizacja świetlna na przejeździe działała prawidłowo. Ruch kolejowy na trasie Jelenia Góra - Wrocław został wstrzymany, zorganizowano autobusową komunikację zastępczą.

(Źródło, fot. TVN24/x-news, OSP.PL, OSP Smolec)

15 czerwca 2019 21:16
Udostępnij na Facebooku