OSP Rybaki Ochotnicza Straż Pożarna Rybaki

5 zastępów w akcji - Pożar kotłowni

Interwencja 18/2019

 

11:42 to godzina o której zakończyła się dla nas spokojna niedziela a zaczeła kolejna walka z żywiołem.

Po kilku minutach od smsa alarmowego pędziliśmy już naszym StarManem do pożaru kotłowni w miejscowości Bytomiec.

Po dojechaniu na miejsce jako pierwszy zastęp, zastaliśmy kłęby dymu i mieszkańców którzy na własną rękę próbowali ugasić pożar, więc nie było na co czekać i czym prędzej przystąpiliśmy do działań.

Po około minucie mieliśmy już rozwiniętą linie gaśniczą i zalewaliśmy pożar wodą. Cała akcja była tym bardziej niebezpieczna że ogień wszedł już w ściany domu mieszkalnego które ocieplone były styropianem i naprawdę niewiele zabrakło żeby płomień zajął podbitkę dachową.

Po chwili dotarło do nas sąsiednie OSP Połęcko które zasiliło nasze GBA w wodę i pomogło nam przy pracach rozbiórkowych budynku.

Po przybyciu strażaków zawodowców z Krosna Odrz. ogień mieliśmy już całkowicie opanowany i przystąpiliśmy do żmudnego dogaszania i rozbierania niektórych elementów zarówno kotłowni jak i przylegającego do niej domu gdyż nadal widać było miejsca z których wydostawał się dym.

Około godz. 14:20 zakończyliśmy działania i powróciliśmy do remizy.

 

Siły i środki:

 

OSP Rybaki Gba

OSP Połęcko Gba

PSP Krosno Odrz. Gcba,Gba,Sh

 

Ps. Dzisiejszym wyjazdem niestety zrównaliśmy się z ilością wyjazdów z całego zeszłego roku. Cieszy bardzo nasza 100% wyjazdowość jednak za każdą naszą akcją stoi ludzka krzywda lub nieszczęście...

29 września 2019 14:38
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: akcjaosp, pożar, rybakiosp, osprybaki, akcja,