OSP Ochotnicza Straż Pożarna

515 nowych wozów za blisko 400 mln zł ma trafić do jednostek OSP

Samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości blisko 400 mln zł trafią do jednostek OSP w całej Polsce. Informację opublikowało dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wiadomo, że nowe wozy mają trafić zarówno do jednostek w KSRG jak i poza nim. Nie wiadomo, kiedy ma to nastąpić.
  
- Dzięki ponad 500 nowym pojazdom strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców swoich miejscowości. Zakupione wozy strażackie trafią zarówno do jednostek działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, jak i poza nim - czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Druhowie są pierwsi na miejscu zdarzenia, gdzie z poświęceniem walczą o ludzkie życie i zdrowie. Dlatego muszą mieć dostęp do nowoczesnego sprzętu. To inwestycja w nasze bezpieczeństwo – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister Maciej Wąsik.
   
Wartość jednego samochodu ma wynieść ok. 760 tys. zł. Łączna dotacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do całości zakupów to blisko 18 mln zł, a 40 mln zł pochodzi ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakupy zostały również wsparte dotacjami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które wynoszą w sumie blisko 53 mln zł. Pozostałe źródła finansowania to środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów terytorialnych oraz środki przekazywane przez zakłady ubezpieczeń.

Nowe wozy trafią łącznie do 515 jednostek OSP w całej Polsce.
Najwięcej wozów otrzymają województwa: mazowieckie (68 wozów), wielkopolskie (59 wozów) oraz małopolskie (51 wozów).

 

  
(Źródło: MSWiA)

 

 

11 maja 2020 15:45
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowe wozy dla OSP, MSWiA OSP, OSP, MSWiA, ksrg, OSP w KSRG,