OSP Szlachta Ochotnicza Straż Pożarna Szlachta

Adaptery AED

W 2017 roku przprowadziliśmy już drugą edycję zbióki elektroodpadów. Zebraliśmy 1180 kg (co doaje już łączną sumę 2,6 tony odpadów), za uzyskaną kwotę ze sprzedaży oraz wsparcia finaswowego BS w Lubichowie zaku[iliśmi i przekazaliśmy dla zespołów wyjazdowych Państwowego Ratownictwa Medycznego 4 adaptery do defibrylatora manualnego - dzięki temu po zastosowaniu AED marki PHILIPS, przyklejone elektrody pojadą z pacjentem do samego szpitala, podnosząc bezpieczeństwo transportu i minimalizując oczekiwanie na wykonanie defibrylacji. Adaptery otrzymały karetki w Starogardzie, Kaliskach i Skórczu. Dużą część przedsięwzięcia zawdzięczamy Bankowi Spółdzielczemu w Lubichowie, który nie pozostał głuchy na potrzeby mieszkańców całego powiatu i poniósł koszty w wysokości 82% zakupu. Dziękujemy bardzo!!! 

Kociewskie Centrum Zdrwia będące dysponentem ZRM w powiecie starogardzkim złożyło serdeczne podziękowania wraz z zestawem uzupełniajcym do torby medycznej PSP R1.

W 2018 roku ruszamy z 3. edycją zbiórki i w tym roku również zamierzamy uzyskaną kwotę przekazać na cel społęczny w myśl zasady "od ludzi pochodzi do ludzi wraca".

16 stycznia 2018 01:14
Udostępnij na Facebooku