OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Akcja gaśnicza zmieniła się w walkę o życie samobójcy

Gdy strażacy opanowali pożar domu otrzymali informację, że nieopodal znajduje się właściciel tego domu, który popełnił samobójstwo. Mężczyznę po trwającej ponad godzinę reanimacji udało się uratować. Do zdarzenia doszło w środę po południu w Prawiednikach koło Lublina.

Strażaków wezwano do płonącego domu na terenie jednej z posesji we wsi Prawiedniki. Budynek w całości objęty był ogniem. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej.

- Kiedy sytuacja została opanowana i wykonywano prace rozbiórkowe, strażacy otrzymali informację, że kilkadziesiąt metrów dalej znaleziono właściciela budynku, który popełnił samobójstwo. Mężczyzna nie wykazywał już funkcji życiowych, jednak strażacy postanowili podjąć walkę o jego życie. Strażacy przystąpili do resuscytacji, wykorzystali też defibrylator AED.

- Jednocześnie na pomoc wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po trwającej ponad godzinę reanimacji, mężczyznę udało się uratować. Został przetransportowany do szpitala - relacjonuje lublin112.pl.

W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej z Lublina, Mętowa, Wilczopola i Prawiednik - łącznie 26 strażaków, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było celowe podłożenie ognia. Właściciel miał bowiem podpalić budynek, a następnie targnąć się na własne życie.

(Fot. lublin112.pl)

2 lipca 2020 12:28
Udostępnij na Facebooku