OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Akcja na dworcu PKP. Kobieta wpadła pomiędzy peron i wagon pociągu.

Przed południem strażacy zostali zadysponowani na dworzec PKP w Solcu Kujawskim. Jedna z pasażerek, wchodząc do pociągu poślizgnęła się na schodach i wpadła pomiędzy peron a wagon pociągu.  
  
- W wyniku upadku poszkodowana doznała otwartego złamania nogi, a w związku z tym obfitego krwawienia z kończyny. W pierwszym momencie na pomoc kobiecie ruszyli świadkowie zdarzenia wyciągając ją na peron. Dodatkowo z apaszki wykonano opaskę uciskową, którą założono ponad raną - relacjonują druhowie z OSP Solec Kujawski. Reakcja świadków zdarzenia zasługuje na pochwałę! - dodają.  
 
Zadaniem strażaków było opatrzenie oraz unieruchomienie nogi, a także udzielenie wsparcia psychicznego poszkodowanej do momentu przejęcia przez zespół ratownictwa medycznego. Dla poprawy komfortu psychicznego kobiety, w początkowej fazie działań ratownicy rozstawili parawan, który skutecznie oddzielił miejsce prowadzenia działań od pociągu pełnego ludzi.

Po zabraniu kobiety przez pogotowie przystąpiono do usuwania śladów krwi z peronu. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wrócili do koszar.

 

(Źródło: OSP Solec Kujawski)

7 grudnia 2019 18:17
Udostępnij na Facebooku