OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

ALARM! 16/2019

Dnia 12.07.2019 o godzinie 12:33, dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zaalarmował naszą jednostę do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 365 - Kapella.

O zdarzeniu służby ratunkowe zostały poinformowane przez "automatyczny system alarmowania", który znajdował się na wyposażeniu jednego z uczestniczących w kolizji pojazdach. System zaalarmował odpowiednie służby ratunkowe po tym, jak w samochodzie uruchomiły się systemy bezpieczeństwa.

W sile jednego zastępu (358[D]24 - GBA Volvo FL280) udaliśmy się na miejsce. Po dojeździe i rozpoznaniu, informacja została potwierdzona. Na jednym z zakrętów DW365 (Kapella) doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch pojazdów osobowych. Kierujący samochodem marki Ford uderzył w bok samochodu marki Volvo. Na miejscu zdarzenia był już Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W zdarzeniu poszkodowany został kierujący pojazdem marki Volvo, który po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych z ZRM pozostał na miejscu zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W działania udział brały także dwa zastępy z JRG nr 2 w Jeleniej Górze (342[D]21; 342[D]90). Na czas prowadzonych działań DW 365 była zamknięta.

Do remizy wróciliśmy około godziny 13:15.

12 lipca 2019 21:28
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, OSP, osp dziwiszów,