OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

ALARM! 18/2019

Dnia 22.07.2019 o godzinie 22:57, oficer dyżruny Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponował naszą jednostkę do zdarzenia drogowego w Płoszczynie. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd jadąc w kierunku Dziwiszowa wpadł do strumyka.

W sile jednego zastępu (358[D]24 - GBA Volvo FL280) udaliśmy się na miejsce działań. Po dojeździe i rozpoznaniu, zastaliśmy samochód osobowy, który leżał na dachu w strumyku. Kierujący opuścił pojazd zaraz po zdarzeniu. 

Działania w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz sprawdzeniu czy w pojeździe nie znajdują się inne osoby. Następnie udzieliliśmy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierującemu pojazdem do czasu przyjazdu ZRM, który przetransportował go do jeleniogórskiego szpitala celem dalszej diagnostyki. Pojazd został postawiony na koła oraz został odłączony w nim akumulator.

W działaniach udział brały także dwa zastępy z JRG nr 2 w Jeleniej Górze (342[D]21, 342[D]22), zastęp Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG nr 1 w Jeleniej Górze, który po rozpoznaniu został odwołany (341[D]71), Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Działania zakończyły się po około godzinie.

5 sierpnia 2019 21:38
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, rzeka, ploszczyna, wypadek, OSP,