OSP Cerkwica Ochotnicza Straż Pożarna Cerkwica

Alarmy fałszywe!

W ostatnim czasie nasza jednostka została zaalarmowana do dwóch zdarzeń, które zostały zaklasyfikowane do alarmów fałszywych.

 

23 marca 2020r. godz. 23:05 zgłoszenie dotyczyło rozwiniętego pożaru nieużytków w okolicy miejscowości Niedysz (gm. Karnice). Na miejscu OSP Karnice, OSP Skrobotowo i OSP Cerkwica. Nie stwierdzono zagrożenia.

04 kwietnia 2020r. godz 10:54 zgłoszenie silnego zadymienia w okolicy lasu blisko miejscowości Czaplin Mały. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że zadymienie powstało na skutek wypalania gałęzi. Zagrożenie zostało zlikwidowane, a zarządca otrzymał pouczenie i przypomnienie o zakazie wypalania. Tego typu alarm zainicjowany był dobrą wiarą i czujnością świadka, który powiadomił straż.

 

Pragniemy przypomnieć i zaapelować o NIE WYPALANIE TRAW!!!

Takie apele umieszczamy co roku, kiedy nadchodzi intensywniejszy okres tego typu zdarzeń. Natomiast w chwili obecnej (pandemii związanej z COVID-19) wszystkie służby ratownicze, w tym Ochotnicze Straże Pożarne funkcjonują w zwiększonym ryzyku zakażenia. Każdy strażak-ratownik w czasie alarmu opuszcza swoje rodziny, podczas działań spędza czas z wieloma osobami, następnie ponownie wraca do swojego domu przenosząc ryzyko zakażenia.

ZAPEWNIAMY, ŻE DBAMY O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO, NATOMIAST PROSIMY WAS O NIEWYKORZYSTYWANIE NASZEJ GOTOWOŚCI NA PPRÓBĘ JEŚLI NIE MA TAKIEJ POTRZEBY!

4 kwietnia 2020 20:29
Udostępnij na Facebooku