OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Amica – pożar na magazynie odpadów

W czwartek 9 listopada ok. godz. 3.00 pracownik ochrony zakładu podczas wykonywania czynności służbowych zauważył pożar na magazynie odpadów.
Pracownik ochrony alarmuje OSP Amica, która na miejsce zdarzenia udaje się dwoma zastępami oraz powiadamia Stanowisko Kierowania w Szamotułach o zaistniałej sytuacji.
Dyżurny SK na miejsce zdarzenia dysponuje jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Chojno oraz OSP Jasionna.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że doszło do pożaru wózka widłowego oraz sprasowanej makulatury na magazynie odpadów.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się wózek, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palącą sie makulaturę, rozgarnięciu opakowań z makulaturą i ich dogaszaniu oraz dozorowaniu pogorzeliska.
Spaleniu uległo: sprasowana makulatura, wózek widłowy, maszyna do prasowania makulatury, instalacja elektryczna oraz część ściany, która była wykonana z poliwęglanu.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (39 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Foto: OSP Amica, PSP Szamotuły, mojeWronki.pl

21 grudnia 2017 22:47
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, ospamica, amica, wronki,