OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Andrzej Bartkowiak nowym Komendantem Głównym PSP

Dotychczasowy Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu zastąpi na stanowisku szefa Państwowej Straży Pożarnej Leszka Suskiego. O zmianie na tym stanowisku mówiło się od kilku tygodni. O nominacji poinformowało dziś Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Premier Mateusz Morawiecki powołał dziś brygadiera Andrzeja Bartkowiaka na stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Andrzej Bartkowiak, urodził się 19 czerwca 1972 r. w Gnieźnie. Służbę w Straży Pożarnej pełni od 1996 r. Przez prawie 20 lat brał czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych jako strażak Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu, także jako funkcjonariusz dowodzący akcją.

Decyzją szefa MSWiA bryg. Andrzej Bartkowiak od 22 marca 2016 r. sprawował funkcję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Nowy Komendant Główny PSP ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Był wykładowcą akademickim. Działał także w NSZZ „Solidarność" w Straży Pożarnej.

Brygadier Andrzej Bartkowiak zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego. O zmianie na tym stanowisku mówiło się od kilku tygodni - dotychczasowy komendant był powiązany z odwołanym kilka dni temu wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim.

(Źródło: MSWiA, Fot. KW PSP Poznań)

5 grudnia 2019 10:18
Udostępnij na Facebooku