OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Apel ZOSP RP: Uczcijmy syreną pamięć Powstańców Warszawskich

- Niech w najbliższy czwartek o godzinie 17:00 przez minutę ciągły sygnał syren na remizach Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce będzie wyrazem hołdu i pamięci dla Bohaterów sierpnia 1944 roku - apeluje do wszystkich druhów Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Z apelem o godne uczczenie pamięci Powstańców zwrócił się do strażaków w całej Polsce Waldemar Pawlak. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz chodzi o włączenie syren alarmowych jako symbolu pamięci o bohaterach.

- Zatrzymajmy się na symboliczną chwilę, aby oddać cześć Tym, którzy oddali swe życie za Naszą Ojczyznę. Dziś w sposób szczególny pamiętajmy, że zadaniem strażaków jest nie tylko ochrona przed żywiołami ognia i wody, ale także, jak to pięknie wyraził poeta, ochrona przed żywiołami nienawiści i pogardy. Niech w najbliższy czwartek o godzinie 17:00 przez minutę ciągły sygnał syren na remizach Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce będzie wyrazem hołdu i pamięci dla Bohaterów sierpnia 1944 roku - pisze prezes Zarządu Głównego ZOSP RP.

(Fot. archiwum KM PSP Warszawa, ZOSP RP)

31 lipca 2019 09:52
Udostępnij na Facebooku