OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Audi zapaliło się po zderzeniu z drzewem. Zginął młody mężczyzna, drugi walczy o życie.

19-letni pasażer auta zginął na miejscu, a 21-letni kierowca po reanimacji został przetransportowany śmigłowcem do szpitala - to tragiczny bilans nocnego wypadku na Śląsku. Na miejsce zadysponowano strażaków OSP, PSP, zespoły ratownictwa medycznego i śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło około 3:30 w Lędzinach w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Samochód Audi wypadł z drogi i uderzył w drzewo, po czym zaczął się palić. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej okazało się, że pożar wybuchł w komorze silnika, a wewnątrz pojazdu zakleszczone są dwie osoby.

Strażacy szybko ugasili pożar i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych osób. Kierowca i pasażer zostali ewakuowani z wraku pojazdu. Ratownicy przystąpili do reanimacji obu mężczyzn. Niestety 19-letniego pasażera nie udało się uratować. 21-letni kierowca po przywróceniu czynności życiowych został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu.

Akcja ratownicza oraz oględziny miejsca zdarzenia przez śledczych trwały blisko 4 godziny. Przyczyny wypadku ustalają śledczy.

(Fot. 112Tychy.pl)

17 listopada 2019 13:45
Udostępnij na Facebooku