OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Auto dachowało w rowie z wodą. Do jego wyciągnięcia konieczny był dźwig.

15 października około godziny 16.03 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowane zostały do działań w Krynicy Zdroju na ulicę Pułaskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Toyota Avensis wypadł z jezdni i znajdował się na dachu w przydrożnym cieku wodnym. Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe.

- Przed przyjazdem strażaków osoby postronne pomogły opuścić pojazd pasażerce pojazdu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono miejsce zdarzenia. Kierujący pojazdem zdołał sam odpiąć pasy. Następnie w asekuracji i przy pomocy strażaków mężczyzna wydostał się z pojazdu. Osobom biorącym udział w zdarzeniu udzielono pomocy do czasu przyjazdu karetki Pogotowia ratunkowego. Usytuowanie pojazdu w cieku wodnym uniemożliwiało jego zabezpieczenie oraz odłączenie akumulatora w związku z czym na miejsce zadysponowano ciężki samochód ratownictwa technicznego z dźwigiem hydraulicznym z JRG nr 1 w Nowym Sączu - relacjonują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce samochodu ratownictwa technicznego, pojazd został wydobyty i postawiony na koła. Następnie odłączono akumulator i zepchnięto samochód poza jezdnię, gdzie oczekiwał na przyjazd lawety. Uczestnicy zdarzenia po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych czynności strażaków kierowano wahadłowo ruchem drogowym. Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

16 października 2020 11:50
Udostępnij na Facebooku