OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Auto dostawcze staranowało pojazd obsługi autostrady. Jedna osoba zginęła.

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Kierowca dostawczego iveco najechał na pojazd obsługi autostrady, stojący na poboczu. W wyniku zderzenia zginął pasażer samochodu dostawczego, trzy kolejne osoby trafiły do szpitala. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPR.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek około 16:30 na 235. kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Na miejsce zadysponowano jednostki z JRG Słupca, OSP Lądek, OSP Wola Koszucka i OSP Strzałkowo.

- W zdarzeniu udział brały samochód dostawczy oraz samochód ciężarowy z obsługi autostrady. W samochodzie dostawczym podróżowały 3 osoby, natomiast samochodem z obsługi autostrady poruszał się tylko kierowca. W samochodzie ciężarowym jedna osoba była uwięziona, konieczne było jej wydobycie przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Osoba była nieprzytomna. Po jej uwolnieniu przekazano ją od razu obecnemu na miejscu ZRM. Niestety lekarz po badaniu stwierdził zgon tej osoby - informuje mł. ogn. M. Nachowiak z Komendy Powiatowej PSP w Słupcy.

Druga osoba z samochodu dostawczego została zabrana śmigłowcem LPR, natomiast dwie pozostałe osoby trafiły karetką do szpitala. Działania strażaków na miejscu wypadku trwały cztery godziny.

(Fot. KP PSP Słupca)

 

8 października 2019 16:46
Udostępnij na Facebooku