OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Biała - pomoc w poszukiwaniach

Poszukiwania na jeziorze Biała W niedzielę 27 listopada 2011r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie otrzymała zgłoszenie od KP Policji w Czarnkowie o prawdopodobnym  zaginięciu osoby na jeziorze w miejscowości Biała, w gminie Wieleń. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Wieleń. Po dojeździe na miejsce zdarzenia  przeprowadzono rozpoznanie, a następnie zwodowano łódź oraz przystąpiono do przeszukiwania jeziora oraz jego linii brzegowej.  Poszukiwania przerwano po godz. 3.00 ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne (bardzo silny wiatr , duża fala).

W poniedziałek 28 listopada 2011r o godz. 7.00 wznowiono poszukiwania zaginionego meżczyzny.
Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG Trzcianka, jeden zastep OSP Wieleń i jeden zastep Rosko. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek Straży  Pożarnej przystąpiono ponownie do poszukiwania, do których dołączyli mieszkańcy i znajomi zaginionego. Działania straży w dniu 28 listopada br.  zakończono o zmierzchu, po godz. 17.00.

We wtorek 29 listopada br. przystąpiono do dalszych poszukiwań zaginionego meżczyzny.
Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Wieleń, Specjalistyczną Grupe Wodno-Nurkowa z JRG 1 Poznań oraz Policja. Strażaków z powiatu czarnkowsko - trzcineckiego na prośbę rodziny wsparli koledzy z naszej jednostki. Poszukiwania prowadziła także rodzina i znajomi zaginionego. W godzinach popołudniowych wspólne poszukiwania zakończyły się odnalezieniem w wodzie zwłok zaginionego mężczyzny.

27 grudnia 2015 15:58
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: poszukiwania,