OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.

16 października 2019 r. w Glinniku w Publicznej Szkole Podstawowej strażacy z OSP Glinnik oraz Dyrekcja i nauczyciele zorganizowali wspólne bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to ogólnopolska akcja w biciu rekordu w resuscytacji.
Zajęcia instruktażowe oraz sam finał był pod czujnym okiem zawodowego ratownika medycznego pana Wojciecha Gemzały. Swoje umiejętności zdobyte po kursach KPP zaprezentowali też druhowie jednostki OSP Glinnik.
Ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży z klas I- VIII, nauczycieli oraz władz gminy sprawiło, że do fantomów ustawiały się kolejki. Wójt Gminy Lubochnia Pan Piotr Majchrowski będący na zajęciach sam czynnie brał udział w biciu rekordu.
Z nieoficjalnych informacji jakie przekazano uczestnikom wynika, że Szkoła Podstawowa w Glinniku oraz jednostka OSP Glinnik były jedynymi instytucjami w Powiecie Tomaszowskim, które zgłosiły się i przystąpiły do akcji WOŚP "Bijemy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy". W akcji wykorzystano 9 fantomów a w resuscytacji wzięło udział 109 osób.

17 listopada 2019 16:37
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: w, Pierwszej, pomocy., udzielaniu, Bicie, rekordu,