OSP Wierzbica Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbica

Bitwa o wozy - II tura akcji

Podobnie, jak w przypadku I tury wyborów prezydenckich, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kolejną edycję akcji "Bitwa o wozy". Ma ona na celu zwiększenie frekwencji w wyborach na Prezydenta RP. II odsłona akcji to szansa na wygranie aż 49 nowych średnich wozów strażackich. Każdy z nich otrzyma gmina do 20 000 mieszkańców z 49 byłych województw, w której odnotowana zostanie najwyższa frekwencja podczas niedzielnego głosowania.

Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. 

W I turze akcji rozdanych zostało 16 pojazdów ratowniczych typu GBA. W województwie lubelskim samochód wygrała gmina Godziszów, położona w powiecie janowskim. Tym razem o wygraną jest jeszcze łatwiej, ponieważ MSWiA planuje przekazać aż 49 nowych średnich pojazdów gaśniczo-ratowniczych.

Dlatego zachęcamy mieszkańców naszej gminy do pójścia na wybory! Każdy głos jest ważny! 

8 lipca 2020 13:52
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: bitwa o wozy, gmina wierzbica, MSWiA,