OSP Polanica-Zdrój  Ochotnicza Straż Pożarna Polanica-Zdrój

Black Hawk w akcji!

W piątek, 25. października odbyły się ćwiczenia w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju. Udział w nich wziął śmigłowiec typu Black Hawk. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze służb kontrterrorystycznych z Polski, Czech oraz Słowacji. Teren ćwiczeń w Polanicy-Zdroju został zabezpieczony przez policjantów i strażaków z Polanicy-Zdroju oraz Kłodzka.

O ćwiczenia na łamach portalu doba.pl opowiedział nadkom. Krzysztof Sowiński, zastępca Centralnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji BOA. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z wypowiedzią dowódcy:

"- Organizatorem ćwiczeń jest Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji we Wrocławiu we współpracy z Centralnym Oddziałem Kontrterrorystycznym Policji z Warszawy. W ćwiczeniach wzięli udział także funkcjonariusze innych pododdziałów kontrterrorystycznych z terenu całego kraju oraz koledzy z Czech i Słowacji. Scenariusz zakładał działanie przy negocjacjach służb z zamachowcami. W tym przypadku doszło do detonacji ładunku i mamy rannych negocjatorów oraz funkcjonariuszy zabezpieczających miejsce działań. Sytuacja, według scenariusza, odbywała się na terenie Wrocławia. Kolejno do działań wykorzystany został śmigłowiec typu Black Hawk będący na wyposażeniu Komendy Głównej Zarządu Lotnictwa Głównego Sztabu Policji, który przetransportował rannych do szpitala w Polanicy-Zdroju."

Zdjęcie główne dzięki uprzejmości portalu doba.pl.

31 października 2019 14:34
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: SCM, SPKP, black, blackhawk, BOA, hawk, ćwiczenia, śmigłowiec,