OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice

Budowa remizy

W Regulicach w województwie opolskim końcem 2017 roku rozpoczęła się budowa nowej remizy dla miejscowej jednostki OSP.

 

W ramach inwestycji wartej ponad 1 mln złotych w Regulicach powstanie budynek z halą garażową na dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Ponadto w budynku znajdą się pomieszczenia stanowiące część socjalną, techniczną, administracyjną oraz magazyn. Ponadto w ramach powstanie również świetlica z aneksem kuchennym, która będzie służyła zarówno strażakom ochotnikom jak i mieszkańcom Regulic do organizacji wydarzeń kulturalnych.

 

Wszystko to dzięki obecnym władzom Gminy Nysa które rozpoczęły budowę nowej remizy. Już ponad 30 lat walczymy o wybudowanie nowej remizy, dopiero dzięki Burmistrzowi Kordianowi Kolbiarzowi udało się postawić pierwszy krok do budowy remizy – mówi Oktawian Baranowski, Naczelnik OSP Regulice. Obecnie został zakończony pierwszy etap budowy, wykonano roboty ziemne, aktualnie czekamy i liczymy na szybkie rozpoczęcie drugiego etapu prac – dodaje Jerzy Charytanowicz, Prezes OSP Regulice.

 

Nowy budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb funkcjonowania jednostek OSP w XXI wieku i pozwoli na dalszy rozwój jednostki w Regulicach. Na zdjęciach Oktawian Baranowski pokazuje postęp prac nad budową remizy.

11 maja 2018 14:11
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Opolskie, strażak, Nysa, Regulice, strażacy, remiza, OSP, PSP, ksrg,