OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Bus owinął się wokół drzewa. Pasażerka zginęła, trzy osoby trafiły do szpitala.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 541 prowadzącej do Lidzbarka od strony miejscowości Nowy Zieluń.  Bus z dużą siłą uderzył bokiem w drzewo. 42-letnia kobieta zginęła, a trzy osoby trafiły do szpitala. Jak informuje policja, droga w miejscu zdarzenia była oblodzona.

W czwartek około godziny 13.00 na trasie Nowy Zieluń - Lidzbark w powiecie działdowskim na drodze wojewódzkiej nr 541 doszło do tragicznego w skutkach wypadku dostawczego busa.

- Kierujący pojazdem marki VW Transporter mieszkaniec gminy Lubowidz na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu prawą stroną, a następnie lewym bokiem uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowały się cztery osoby, w tym dwie kobiety i dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 42-letnia mieszkanka gminy Lubowidz - informuje policja.

22-letni kierowca, mieszkaniec gminy Lubowidz, w stanie krytycznym został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Pozostałe dwie osoby, 45-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna, mieszkańcy gminy Lidzbark, również zostali przetransportowani przez załogi pogotowia do szpitali w Działdowie i Żurominie.

Na miejscu pracowali strażacy, policjanci i służby medyczne. Nadzór nad działaniami pełnił Prokurator Rejonowy z Działdowa. Jak informuje policja, droga w miejscu zdarzenia była oblodzona. Śledczy ustalają okoliczności wypadku.

(Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lidzbarku, KWP Olsztyn)

29 stycznia 2021 11:59
Udostępnij na Facebooku