OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Chojno Młyn – pożar budynku mieszkalnego

W piątek, 22 lutego o godz. 00.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego oraz mieszkańcach, którzy opuścili budynek w miejscowości Chojno Młyn gm. Wronki. CPR przekazało informacje, że w pobliżu znajduje się w drewniana stodoła oraz kolejne budynki mieszkalne.
Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Wronki, OSP Amica oraz OSP Rzecin.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali drewniany budynek mieszkalny, który cały objęty był ogniem. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu (2 osoby dorosłe, 2 dzieci). W bliskiej odległości znajdowała się drewniana stodoła oraz drewniany budynek mieszkalny. Właściciel poinformował strażaków, że dopływ prądu do budynku został wyłączony i w budynku znajduje sie butla propan-butan.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczo-gaśniczych, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na pobliską stodołę, wyniesieniu dwóch butli propan-butan, schładzaniu butli, dokonaniu pomiarów butli kamerą termowizyjna oraz rozebraniu części konstrukcji budynku.
Spaleniu uległ cały drewniany budynek mieszkalny typ holenderski.
Straty wyniosły 70 tysięcy, natomiast uratowano mienie o wartości 300 tysięcy.
W działaniach ratowniczych trwających blisko 4 godziny brało udział 10 zastępów (37 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: PSP Szamotuły

23 lutego 2019 16:47
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: chojnomlyn, ospamica, pozarbudynkumieszkalnego,