OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Chrośnica: Upadek paralotniarza.

Dnia 14.04.2018 o godzinie 11:57, Oficer Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponował naszą jednostkę do paralotniarza, który spadł podczas lotu na paralotni w lesie między Dziwiszowem, a Chrośnicą.

W sile jednego zastępu (6 osób) udaliśmy się do Chrośnicy. O wypadku paralotniarza dowiedzieli się pracownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, do których przy pomocy aplikacji "Na Ratunek" wpłynęło zgłoszenie od samego poszkodowanego. Dzięki aplikacji przybyli na miejsce ratownicy GOPR znali dokładne miejsce poszkodowanego. Dodatkowo upadek z wysokości nie obył się bez naocznego świadka, który również zaalarmował służby ratownicze oraz pobiegł do poszkodowanego.

Działania strażaków oraz ratowników GOPR polegały na zlokalizowaniu poszkodowanego, a po zabezpieczeniu go, ewakuacji do przybyłego na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Paralotniarz z urazami powstałymi w wyniku upadku z wysokości został przetranposrtowany do jeleniogórskiego szpitala.

W działaniach oprócz naszej jednostki brały udział: zastęp z JRG nr 2, zastęp z JRG nr 1, Zespół Ratownictwa Medycznego, GOPR, Policja.

Źródło zdjęć: 24jgora.pl

 

25 kwietnia 2018 16:11
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, OSP, osp dziwiszów,