OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Chrystus Zmartwychwstał – Rezurekcyjna Msza Święta

Udział strażaków w Rezurekcji jest wieloletnią tradycją, która została na chwile powstrzymana przez okres pandemii koronawirusa. W tym roku po dwuletniej przerwie strażacy ponownie wzięli udział w uroczystościach.

Dziś, 17-go kwietnia, w Niedzielę Wielkanocną, punktualnie o godzinie 6:00 w Kościele Parafialnym w Słubicach odbyła się Rezurekcyjna Msza Święta, którą poprzedziła procesja wokół Kościoła. W czasie procesji zgromadzeni wierni głosili Zmartwychwstanie Chrystusa. W uroczystości wziął udział pododdział strażaków, w skład którego weszły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Przemysław Adamowicz, Tomasz Robak, Rafał Górecki) i OSP w Sielcach oraz druhowie z OSP w Słubicach (Andrzej Markiewicz, Krzysztof Dylicki, Ryszard Zieliński, Mariusz Robak, Paweł Robak, Marek Bogiel, Andrzej Żabka, Michał Dylicki), OSP w Grzybowie, OSP w Łaziskach i OSP w Sielcach. Pododdział poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP – Wiesław Cichosz. Ponadto Nasza jednostka od wczesnych godzin porannych obejmowała wartę przy Grobie Pańskim. Dowództwo nad wartą pełnił Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka, a wartę pełnili: Sebastian Chaber, Piotr Bogiel, Dominik Mićkowski i Kamil Duda. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza.

Po zakończeniu Eucharystii pododdział przemaszerował pod dom parafialny, gdzie głos zabrał Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka. Podziękował on wszystkim za przybycie i udział w tej ważnej uroczystości oraz zaprosił na tradycyjne strażackie śniadanie wielkanocne, które przygotowane zostało przez druhów z jednostki OSP w Słubicach kierowanych przez Gospodarza – Marzenę Witczeską.

Śniadanie odbyło się gościnnie w strażnicy OSP w Łaziskach, a wśród druhów znaleźli się również zaproszeni goście: Proboszcz Parafii w Słubicach – Ksiądz Roman Batorski, Kanonik – Ksiądz Ryszard Chludziński, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki oraz Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i poświęcenia pokarmów, którego dokonał Ksiądz Kanonik. Następnie kilka słów do zebranych skierował Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i bezpieczeństwa oraz spędzenia tego czasu w gronie najbliższych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, będący symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad złem i światła nad ciemnością, rozświetla nasze życie i prowadzi nas po właściwych ścieżkach.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/chrystus-zmartwychwstal-rezurekcyjna-msza-swieta/

17 kwietnia 2022 13:35
Udostępnij na Facebooku