OSP Ochotnicza Straż Pożarna

"Ciężka" Scania zaparkowała w remizie OSP Miłobądz. Kosztowała milion złotych.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy kupiono w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Wóz uroczyście powitali mieszkańcy i strażacy nie tylko z OSP Miłobądz, ale też zaprzyjaźnionych jednostek.

Na placu wokół remizy czekali strażacy, mieszkańcy, najmłodsi – wszyscy zadowoleni z nowego pojazdu, który służyć będzie mieszkańcom. Wóz przywitano pod jednostką szpalerem strażaków trzymających race świetlne, były też fajerwerki.

- Każde wsparcie OSP nowym pojazdem to wielkie święto. Podnosimy zdolność bojową jednostki OSP, ale również integrujemy lokalną społeczność. Zwiększamy wspólnie troskę o życie, zdrowie i mienie naszych mieszkańców. – mówi wójt gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.

Wóz kupiono dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ze środków własnych oraz środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji z gminy Tczew, dotacji z Komendy Głównej PSP. Koszt pojazdu to 999 990 zł.

(Źródło, Fot. UG Tczew)

13 stycznia 2021 12:33
Udostępnij na Facebooku