OSP Cerkwica Ochotnicza Straż Pożarna Cerkwica

COVID-19- zapobieganie!

Biorąc pod uwagę fakt rozprzestrzeniania się znanego wszystkim wirusa strażacy minimalizują ryzyko zakażenia i starają się, aby ich czynności nie były szkodliwe dla zdrowia ich samych, rodzin oraz innych uczestników zdarzenia. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Cerkwicy nie ma przydziału specjalizacji o danym charakterze ratownictwa. Natomiast nie powinno to uśpić świadomości co do zagrożenia w naszym otoczeniu.

Niezależnie od działań jakie nasza jednostka wykonuje jesteśmy zobowiązani zadbać o siebie. Zagrożenie zakażenia narasta już w momencie wejścia do wozu strażackiego. Kilka osób w zastępie jest stanem podwyższonego ryzyka. Prowadzenie działań, kontakt z innymi uczestnikami akcji i poszkodowanymi może być kluczowym elementem zagrożenia. Nie jesteśmy w stanie zlikwidować zagrożenia do poziomu zerowego. Aby zminimalizować ryzyko strażacy z naszej jednostki z własnej inicjatywy zadbali o swoje bezpieczeństwo we własnym zakresie.

Zostały podjęte następujące czynności:

-zminimalizowanie stanu osobowego zastępu do 3 osób (każde zdarzenie jest inne, nie jest to sztywna reguła, może ona ulec zmianie w zależności od rodzaju zagrożenia)

-przydział otrzymanych nieodpłatnie, uszytych specjalnie maseczek ochronnych dla naszych ratowników

-przydział na każdego ratownika w izolowanym opakowaniu nitrylowych rękawiczek jednorazowych

-wprowadzenie na wyposażenie pojazdu płynu dezynfekującego, chroniącego strażaków

-wymagana dezynfekcja sprzętu oraz pojazdu po zakończonych działaniach

-środki zachowawcze, które mają na celu ograniczenie kontaktów z drugą osobą podczas działań, w trakcie i po powrocie. (jeśli jest to możliwe)

 

Dodatkowo wykonując czynności, które wynikają ze standardów bezpieczeństwa i higieny w służbie strażaka możemy stwierdzić, że ryzyko zakażenia COVID-19 będzie mniejsze!

 

Szczególne podziękowania dla Pań Ilony Krzywak oraz Moniki Szklar (Mama Szyje&Mona), które w krótkiej chwili sprostały zadaniu i zdecydowały się nam pomóc i nieodpłatnie przekazały 6szt. maseczek ochronnych!!! Bardzo cieszymy się z takiej inicjatywy, dziękujemy!

 

4 kwietnia 2020 21:12
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów