OSP Stypułów Ochotnicza Straż Pożarna Stypułów

Ćwiczenia druhów OSP Stypułów zorganizoane przez naczelnika OSP

30 kwietnia o godzinie 16:40 zostaliśmy zadysponowani do przewróconego drzewa na terenie jednej z posesji w Stypułowie. Po dojeździe zastępu na miejsce okazało się, że doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień wydobywający się z pomieszczeń stanowił bezpośrednie zagrożenie dla znajdującego się tuż obok budynku mieszkalnego. Dowódca podjął decyzję o prowadzeniu jednoczesnych działań w natarciu na palący się budynek i obronie zagrożonego budynku.
Na szczęście było to jedno z założeń, które miały zostać wykonane podczas ćwiczeń zorganizowanych przez Naczelnika naszej jednostki dh Damiana Bednarczuka. :) Ćwiczenia taktyczno - bojowe miały pomóc oswoić się z nowym sprzętem, który pozyskaliśmy w ostatnim czasie. W ćwiczeniach brali udział również druhowie, którzy we wrześniu rozpoczną szkolenie podstawowe strażaków OSP organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Nowej Soli.
Oprócz epizodu pożaru budynku gospodarczego, czekały na nas jeszcze miejscowe zagrożenie, czyli usunięcie gniazda szerszeni z budynku szkoły podstawowej oraz pożar budynku jednorodzinnego, z którego trzeba było ewakuować osobę poszkodowaną :) Równocześnie nasza MDP przygotowywała się do zawodów sportowo - pożarniczych, które odbędą się już 28 maja w Nowym Miasteczku :)
Po wykonaniu wszystkich zadań i uporządkowaniu sprzętu rozpaliliśmy ognisko :) Bardzo miło zaskoczyły nas Panie Anita Mielnik i Justyna Dobrewska, które z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka przygotowały pyszny, strażacki tort :) Dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni na ćwiczeniach :)

28 czerwca 2016 21:26
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ćwiczenia, OSP Stypułów, straz,