OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Ćwiczenia na budynku Szkoły w Słowikowie

Tradycyjnie, jak co roku, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Orchowie przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy zorganizował manewry jednostek OSP i PSP, tym razem na budynku szkoły w Słowikowie.

Dnia 28 listopada 2018 roku w Słowikowie stawiły się jednostki OSP ze Słowikowa, Orchowa, Bielska oraz Trzemeszna (pow. Gnieźnieński) a także JRG w Słupcy. Motywem ćwiczeń był pożar budynku szkoły. Począwszy od ewakuacji dzieci i wszystkich osób przebywających na terenie szkoły, działania jednostek straży pożarnej polegały na przeszukaniu budynku, odnalezieniu i ewakuacji osób zaginionych (w tym jednej roty strażaków), udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zlokalizowaniu źródła pożaru i jego ugaszeniu oraz zbudowaniu stanowiska wodnego i punktu czerpania wody z pobliskiego jeziora. Wszystkie założenia zostały osiągnięte. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali strażacy z KP PSP w Słupcy na czele z Dowódcą JRG - st. kpt. Sławomirem Gołębiakiem.
Po podsumowaniu ćwiczeń, wszyscy obecni druhowie oraz goście zostali zaproszeni na ciepły i pyszny poczęstunek przygotowany przez jednostkę OSP Słowikowo.

Siły i środki:
JRG Słupca 581[P]53 SHD-23 MAN

JRG Słupca 581[P]90 SLRR – Mitsubishi
OSP Bielsko 589[P]26 GBA 2,5/16 STAR
OSP Orchowo 589[P]24 GCBA 5/32 SCANIA
OSP Słowikowo 587[P]24 GBA 2,5/16 STAR
OSP Trzemeszno 429[P]72 GCBARt 5/32 MAN

Fot. Tomasz Rybarczyk

28 listopada 2018 22:39
Udostępnij na Facebooku