OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Ćwiczenia na obiekcie SNEBO w Orchowie

Dnia 22 lutego 2018 roku o godz. 10.00 zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczne jednostek OSP gminy Orchowo oraz JRG PSP w Słupcy w firmie SNEBO w Orchowie, która zajmuje się przetwórstwem cebuli. Założeniem ćwiczeń był pożar drewnianych skrzynio palet znajdujących się przy samej hali.

Kierującym działaniami ratowniczymi został dh Łukasz Przybyszewski, naczelnik OSP Bielsko. Na miejsce zdarzenia dojechały trzy jednostki OSP, Orchowo, Słowikowo oraz Bielsko w sile dwóch zastępów a także zastęp JRG PSP Słupca. Naszym zadaniem było odnalezienie osoby, która nie opuściła budynku, udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, gaszenie skrzynio palet oraz ciągłe schładzanie zbiornika z olejem napędowym przyległego do hali. Kolejnym założeniem było przeprowadzenie szybkiej podmiany roty pracującej w aparatach ODO, gdyż strażacy ulegli osłabnięciu i potrzebowali kwalifikowanej pierwszej pomocy. Środek gaśniczy w postaci wody został zorganizowany ze zbiornika przeciwpożarowego, znajdującego się na terenie firmy. Użyto do tego motopompy pływającej Niagara, która na bieżąco zasilała pojazdy uczestniczące w akcji. Duży nacisk został położony na łączność strażaków biorących udział w akcji z Dowódcą.

Na koniec ćwiczeń, strażacy zostali zapoznani z budynkiem firmy wewnątrz. Po omówieniu wszystkich aspektów, ok. godz. 11.30 wróciliśmy do swoich jednostek. Nad prawidłowym przeprowadzeniem działań czuwał Zastępca Dowódcy JRG PSP w Słupcy, st. kpt. mgr Mariusz Pawela.

Siły i środki:
JRG Słupca 581[P]25 GCBA 5/32 MAN
OSP Bielsko 589[P]26 GBA 2,5/16 STAR
OSP Bielsko 589[P]27 GCBA 6/32 JELCZ
OSP Orchowo 589[P]24 GCBA 5/32 SCANIA
OSP Słowikowo 587[P]24 GBA 2,5/16 STAR

24 lutego 2018 14:15
Udostępnij na Facebooku