OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Ćwiczenia w ramach zgrupowania gminnego

15 października 2016 r. z inicjatywy OSP Krzywin odbyło się szkolenie oraz ćwiczenia praktyczne dla strażaków ochotników z terenu gminy Widuchowa przeprowadzone w ramach zgrupowanie gminnego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
W zgrupowaniu udział wzięły: OSP Krzywin, OSP Widuchowa i OSP Ognica oraz jako obserwatorzy młodzieżowe drużyny OSP Krzywin i Widuchowa. Obowiązki gospodarza zgrupowania pełnił Komendant Gminny i jednocześnie Prezes OSP Krzywin Druh Mariusz Gralak.
Zgrupowanie odbyło się przy nieczynnych prorosyjskich hangarach na lotnisku w Chojnie i  przeprowadzone zostało przez zespół instruktorów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie i funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Chojnie.
Funkcjonariusze Policji omówili zagadnienia związane z kierowaniem ruchem podczas zdarzeń drogowych, a pozostałą cześć poprowadzili instruktorzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Ćwiczenia obejmowały m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuację z miejsca zdarzenia, udzielenie pierwszej pomocy, zagadnienia z ratownictwa technicznego z użyciem narzędzi hydraulicznych włącznie.
Na zakończenie ćwiczeń uczestnicy przy ciepłych napojach i pizzy omówili zgrupowanie i wymienili się wzajemnymi uwagami i spostrzeżeniami.

Organizatorzy szkolenia pragną podziękować za wsparcie i okazaną pomoc:
- firmie „Gajpol" z Chojny za  udostępnienie dwóch samochodów do cięcia;
- Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie i Komisariatowi Policji w Chojnie za zespół instruktorów;
- Urzędowi Gminy Widuchowa za wsparcie finansowe.

 

15 października 2016 15:02
Udostępnij na Facebooku