OSP Stoczek Łukowski Ochotnicza Straż Pożarna Stoczek Łukowski

Czad nie daje o sobie zapomnieć

W dalszym ciagu większość ludzi uważa, że czad można wyczuć lub zobaczyć. Od wielu lat wszelkie media oraz jednostki ratownicze w sezonie grzewczym ogłaszają, że trzeba dbac o drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych. Tlenek węgla czyli tzw. czad NIE MA ZAPACHU, SMAKU I JEST NIEWIDOCZNY.

W przypadku zatrucia tlenkiem węgla występują nudności, zawroty głowy oraz złe samopoczucie. Za każdym razem gdy poczujemy się źle warto zadzwonić na 112 999 lub 998 i wezwać pomoc oraz natychmiast przewietrzyć mieszkanie i opuścić budynek. Nasze zycie jest bezcenne i trzeba o nie dbać każdego dnia o każdej godzinie.

Zdarzenie 07/2017
W dniu 6.02.2017r. O godzinie 03:42 otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu tlenku węgla w domu jednorodzinnym stojącym w Woli Ciechomskiej(gm. Wola Mysłowska). Do akcji ruszyliśmy średnim wozem bojowym GBA Volvo. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy radiowóz policji, jeden z funkcjonariuszy poinformował nas ze karetka pogotowia zabrała jedna osobę do szpitala. W trakcie sprawdzania budynku w celu zmierzenia stężenia tlenku węgla nasz czujnik wskazał aż 120 ppm. Całe mieszkanie dokładnie przewietrzono. Po kilkunastu minutach czujnik nie wykazał juz tlenku węgla w pomieszczeniach. O godzinie 05:09 wróciliśmy do koszar.
Siły zadysponowane do zdarzenia:
OSP Stoczek Łukowski GBA
PSP Łuków GCBA
Policja
ZRM Łuków


6 lutego 2017 20:26
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: CO, STOCZEK, ŁUKÓW.POLICJA.ZRM, CZUJNIK, GBA, OSP, PSP, ksrg, Czad,