OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Czad w roli głównej

Z racji ostatnich chłodów rozpoczął się sezon grzewczy, który ma również skutki uboczne z powodu wzrostu interwencji podejmowanych przez Straż Pożarną.

Powodem dzisiejszego alarmu (29.10.2019r.) było załączenie się czujki czadu, która ostrzegła mieszkankę Siedlisk o nagromadzeniu się niebezpiecznych dla życia gazów. Natychmiast poinformowała ona służby o zagrożeniu i o 10:56 została uruchomiona syrena alarmowa naszej OSP.

Po przyjeździe pod wskazany adres działania polegały najpierw na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Z racji tego, że czujka była zlokalizowana przy gazowym piecu CO, zakręcony został dopływ gazu, a pomieszczenia zostały przewietrzone. Po kilkudziesięciu minutach z Tarnowa dotarł, wracający z ćwiczeń, zastęp PSP z Posterunku Czasowego w Siedliskach, który dokonał pomiarów niebezpiecznych stężeń za pomocą detektora wielogazowego. Na miejsce zdarzenia dotarło również Pogotowie Gazowe, któremu następnie zostało przekazane miejsce zdarzenia, by prowadzili dalsze działania związane z piecem gazowym.

Po ponad godzinie działań mogliśmy wrócić do bazy.
Udział:
-GBARt OSP KSRG Siedliska,
-GBARt PSP JRG 2 Tarnów Posterunek Czasowy Siedliska,
-Pogotowie Gazowe.

29 października 2019 21:40
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: tlenek węgla, Czad, czujka, osp siedliska,