OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Część domu zawaliła się po wybuchu gazu pod Brzegiem. Jedna osoba jest ranna.

Matka z synem opuściła budynek go zaraz po eksplozji, jeszcze przed przyjazdem na miejsce ratowników. Jedna ranna osoba została przekazana ratownikom medycznym. Na miejscu pracowali m.in. strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z JRG w Grodkowie.

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem. Zgłoszenie o eksplozji butli z gazem w budynku jednorodzinnym w Łukowicach Brzeskich wpłynęło do strażaków o 5:44.

- Do zdarzenia w pierwszym rzucie zadysponowano 3 zastępy z JRG Brzeg oraz 1 zastęp OSP Łukowice Brzeskie. Dwie osoby opuściły budynek - jednej osobie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia udał się również bryg. Dariusz Gieroń - Komendant Powiatowy PSP w Brzegu wraz z oficerem operacyjnym powiatu - informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzegu.

W kolejnej fazie działań na miejsce zdarzenia została zadysponowana Secjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z JRG Grodków wraz z geofonem oraz kamerą wziernikową celem sprawdzenia gruzowiska i wykluczenia innych osób poszkodowanych.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skarbimierzu.

(Fot. KP PSP Brzeg)

 

25 listopada 2020 10:35
Udostępnij na Facebooku