OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Czołowe zderzenie ciężarówki z osobówką pod Augustowem. Jedna osoba zginęła na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło przed 3 w nocy na drodze krajowej nr 8 w Kolnicy niedaleko Augustowa. Kierowca samochodu osobowego zginął po czołowym zderzeniu jego pojazdu z ciężarówką, jadącą z naprzeciwka.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego zastano zderzenie samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, w wyniku zderzenia oba pojazdy znajdowały się poza pasem drogowym w przydrożnym rowie. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, iż kierujący samochodem osobowym znajduję się w środku pojazdu bez oznak życiowych, kierowca samochodu ciężarowego poza pojazdem bez widocznych obrażeń - relacjonuje asp. Andrzej Kaczan z Komendy Powiatowej PSP w Augustowie.

Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego mężczyzny uwięzionego w samochodzie osobowym, ograniczyli także wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika w ciężarówce. Niestety kierowcy samochodu osobowego nie udało się uratować.

W akcji ratowniczej udział brały trzy zastępy z JRG Augustów oraz druhowie z OSP Netta Druga. Przyczynę wypadku będą ustalać biegli.

(Fot. mł.asp. Marcin Zarzecki KP PSP Augustów)

19 listopada 2019 10:55
Udostępnij na Facebooku