OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Czołowe zderzenie samochodu z cysterną w Wielkopolsce. Zginął 31-letni kierowca.

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 241 między Wągrowcem a Rogoźnem w Wielkopolsce. Kierowca fiata pandy nie przeżył zderzenia jego samochodu z cysterną.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 18:30.

- Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał informację, że osoba poszkodowana znajduje się wewnątrz samochodu osobowego, kierowca ciężarówki przebywa poza pojazdem i nie zgłasza żadnych obrażeń. Obecny na miejscu działań kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego po ocenie stanu poszkodowanego kierowcy pojazdu osobowego podjął decyzję o odstąpieniu od działań medycznych - informuje mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu.

Strażacy oświetlili teren akcji i pomogli w wydobyciu ciała z pojazdu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu czynności przez policję i prokuratora usunięto z drogi płyny eksploatacyjne i części z rozbitych pojazdów.

W trakcie działań ratowniczych droga wojewódzka była całkowicie zablokowana. Śledczy ustalają okoliczności tragicznego wypadku.

(Fot. mł. kpt. Dariusz Wiśniewski, KP PSP w Wągrowcu)

 

8 czerwca 2021 12:11
Udostępnij na Facebooku