OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Czterech Polaków zginęło w pożarze mieszkania w Niemczech

Ciała dwóch kobiet i trzech mężczyzn strażacy znaleźli w mieszkaniu na poddaszu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że cztery z pięciu ofiar pożaru to obywatele Polski. Tożsamość piątej ofiary nie została jeszcze ustalona.

Pożar wybuchł w mieszkaniu w miejscowości Lambrecht w niemieckim kraju związkowym Nadrenia-Palatynat w nocy z czwartku na piątek. Mieszkanie na poddaszu, w którym przebywały ofiary, było wynajmowane przez mężczyznę i kobietę. Trzy pozostałe osoby, które straciły życie w pożarze, to prawdopodobnie ich goście.

- W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht w dniu 8 lutego bieżącego roku zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia - poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Według ustaleń lokalnej policji, pożar wybuchł w kuchna. Ciała wszystkich ofiar znaleziono w sypialni. Zdaniem strażaków, lokatorzy zostali uwięzieni w sypialni - żeby się z niej wydostać, musieliby przejść przez płonącą kuchnię, by wydostać się z mieszkania.

Policja z Neustadt prowadzi postępowanie, które ustali okoliczności tragicznego pożaru.

(Fot. screeny z Youtube/WELT)

9 lutego 2019 20:52
Udostępnij na Facebooku