OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Cztery osoby ranne w wypadku. "Kierowca próbował ominąć lisa".

We wtorek przed 8.00 rano, służby zostały zadysponowane do wypadku na drodze krajowej nr 704. Jak informują druhowie z OSP Łyszkowice, kierowca czarnego seata leona podczas próby wyminięcia lisa, który niespodziewanie wtargnął na trasę, złapał pobocze a następnie stracił panowanie nad pojazdem i z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo.   
     
W wypadku rannych zostało trzech pasażerów, którzy o własnych siłach zdołali wyjść z wraku samochodu. Najciężej ranny został kierowca który doznał urazu obu nóg oraz miednicy. Strażacy po przybyciu na miejsce natychmiast zabrali się za wykonywanie dostępu do poszkodowanego. W tym celu musieli oni usunąć dach samochodu oraz wyciąć drzwi od strony kierowcy przy użyciu specjalnych narzędzi hydraulicznych. Po wyciągnięciu poszkodowanego został on przekazany pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.   
 
Po kilku chwilach od opatrzenia kierowcy zapadła decyzja o wezwaniu helikoptera LPR. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka "Ratownik 18" który przetransportował kierowce do szpitala w Zgierzu.
   
Siły i Środki:
+ 459[E]46 Osp KSRG Łyszkowice (Nie wyjechali Brak Kierowcy)
+ 459[E]30 Osp KSRG Kalenice
+ 451[E]22 JRG Łowicz
+ 451[E]26 JRG Łowicz
+ Policja
+ 3x Zespół Ratownictwa Medycznego
+ Helikopter LPR "Ratownik 18" Śmigła w akcji

(info i foto: Osp KSRG Łyszkowice)

4 września 2018 22:51
Udostępnij na Facebooku