OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

W okresie grzewczym, jesienno-zimowym, w naszych domach i mieszkaniach zdecydowanie wzrasta ryzyko zatrucia tlenkiem węgla oraz powstania pożaru. Ma to związek z ogrzewaniem naszych domów i mieszkań, nie zawsze w sposób odpowiedni.

Państwowa Straż Pożarna prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną pn.: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji i materiałami edukacyjno-informacyjnymi na stronie KG PSP.

Rokrocznie czad, zwany również cichym zabójcą, powoduje śmierć kilkudziesięciu osób, a kilkaset zostaje rannych. Jest on dla nas wszystkich o tyle niebezpieczny, że nie można go zobaczyć, usłyszeć ani wyczuć. O jego obecności powiadomić nas może czujka tlenku węgla lub nasze złe samopoczucie.

W celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa należy zadbać o odpowiednie połączenie pieca z kominem oraz drożność przewodów spalinowych i wentylacyjnych. Należy również zwracać uwagę na ewentualne uszkodzenia pieców lub innych urządzeń ogrzewających nasze domy. Jednakże nigdy nie wiemy kiedy może dojść do awarii i wydobycia się tlenu węgla, dlatego też dla własnego bezpieczeństwa należy zaopatrzyć się w czujnik tlenku węgla, który wykryje jego obecność.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/ostrzezenia/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa/

29 grudnia 2018 16:06
Udostępnij na Facebooku