OSP Brzoza Ochotnicza Straż Pożarna Brzoza

Do jakich zdarzeń najczęściej wyjeżdżamy?

Często dostajemy pytania, do jakich zdarzeń jesteśmy wzywani, w jakich akcjach bierzemy udział, jakimi siłami i środkami działamy. W odpowiedzi na te kwestie, przedstawiomy poniżej typy zdarzeń, z którymi mamy najczęściej do czynienia. Zdarzenia te wynikają ze specyfiki naszego położenia i realizowanych działań, a także pory roku czy występujących zagrożeń pogodowych. Dołączamy również galerię zdjęć z naszych działań.

 

1. Wypadki drogowe - to zdarzenia, które powtarzają się cyklicznie. Ze względu na położenie naszej miejscowości, wyjeżdżamy do wypadków na autostradzie A1, drodze ekspresowej S8, drodze krajowej DK12/91 oraz na drogach lokalnych. Tego typu wyjazdy dotyczą zarówno neutralizacji wyciekłych substancji (olej, płyn chłodniczy), jak również gaszenia płonących pojazdów. Braliśmy udział m.in. w akcji ratowniczej przy karambolu na A1, zapalonej lawecie z samochodami, wypadku z udziałem cysterny, dachowaniu pojazdu, zderzeniach pojazdów.

 

2. Pożary - to nadal dośc częste przypadki, do których wyjeżdżamy. Dotyczy to zarówno pożarów budynków, w tym gospodarczych, ale także ściernisk, maszyn rolniczych i pojazdów. 

 

3. Wyjazdy do owadów mają miejsce w sezonie wiosenno - letnim. Realizowaliśmy usuwanie gniazd w budynkach mieszkalnych, gospodarczych i miejscach publicznych. Na wyposażeniu posiadamy dwa kombinezony specjalistyczne do działań z owadami.

 

4. Usuwanie skutków klęsk żywiołowych i działań pogodowych ma miejsce po przejściu nawiedzających nas co raz częściej trąb powietrznych, huraganów, orkanów, wichur i burz. W tych zdarzeniach usuwamy połamane drzewa, elementy konstrukcji budynków, zabezpieczamy i przykrywamy zerwane dachy. 

 

5. Inne zdarzenia wynikłe z różnych powodów i sytuacji, m.in. zabezpieczanie miejsc zdarzeń, poszukiwania, ściąganie kotów z drzew, wypompowywanie wody.

 

12 maja 2020 16:19
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: straznacodzien, 112, OSP, brzoza,