OSP Moryń Ochotnicza Straż Pożarna Moryń

Do wypadku doszło tuż przed 10 rano

W dniu 6.12.2018 około godziny 9:54 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponowal zastęp z naszej jednostki do Miejscowości Witnica gdzie doszło do poważnego wypadku. Kierowcy podróżujący drogą krajowa nr 31 w okolicy miejscowości Witnica zobaczyli na poboczu uszkodzony zaprzęg świętego Mikołaja. 

Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się że jeden z reniefirów miał uszkodzoną nogę w wyniku czego Mikołaj nie mógł dalej podróżować do dzieci, które czekały na prezenty od Mikołaja. W wyniku podjętych działań KDR zarządził aby Mikołaja umieścić w naszym wozie i przetransportować go do Dzieci które czekały w szkole w Witnicy i Moryniu oraz w oddziałach przedszkolnych.

Po przetransportowaniu Mikołaja pod wskazane adresy nasi strażacy wcielił się w rolę elfów i pomogli rozdawać dla wszystkich cukierasy.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia nastepnie na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla renifera, a następnie przekazaniu go dla pogotowia dla zwierząt.

Działania ZAKOŃCZYŁY się około godziny 11:45. 

 

Aktualizaja na godzinie 12.53 Renifer po przebadaniu został zwolniony do domu gdzie odpocznie i wybierze zaległy urlop który potrwa do nocy z 24 na 25 Grudnia. 

6 grudnia 2018 14:10
Udostępnij na Facebooku